Winnica
Nasza winnica położona jest w Ożarowie Pierwszym, niedaleko Opola Lubelskiego. Usytuowana jest w sąsiedztwie malowniczego regionu Małopolskiego Przełomu Wisły, który obejmuje 70-kilometrowy odcinek doliny Wisły od Zawichostu po Puławy. Dolina ma stosunkowo wąski kształt i dość strome zbocza, zbudowane głównie ze skał węglanowych (opoki i wapienie). Takie warunki geologiczne oraz fakt, że Wyżyna Lubelska jest regionem o największej ilości dni słonecznych w roku, umożliwiają uprawę winorośli.

Krótka historia o nas:)

"Parostatkiem w piękny rejs" śpiewał Krzysztof Krawczyk, my tak samo wyruszamy w piękną winiarską przygodę, choć w tej branży jesteśmy dobre 12 lat, ale po kolei...

Uprawą winorośli oraz produkcją wina zainteresował nas nasz tata Krzysztof Morek, który już w 1989 r. sprowadził pierwsze krzaki - Skarb Panonii. Nasi rodzice, z zawodu ogrodnicy, hobbistycznie poszerzali nasze zbiory przez lata. W 2009 r. tata oficjalnie zarejestrował naszą winnicę w Stowarzyszeniu Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły. Od tego czasu na dobre zaczęliśmy zajmować się tematyką winiarską. Metodą prób i błędów doskonaliliśmy techniki produkcji, aż doszliśmy do momentu, w którym jesteśmy teraz.

Rok 2021 okazał się przełomowy. Uzyskaliśmy wszelkie pozwolenia uprawniające nas do obrotu winem. Obecnie posiadamy profesjonalną infrastrukturę winiarską oraz około 2,5 ha powierzchni winorośli przerobowej i deserowej.

Podsumowując, jesteśmy małą, rodzinną, trzypokoleniową firmą winiarską, położoną na malowniczych terenach Małopolskiego Przełomu Wisły. Praca w winnicy i winiarni sprawia nam przede wszystkim przyjemność i radość, płynącą ze spędzania czasu w rodzinnym gronie. Rozwijamy się z każdym rokiem, myślimy o przyszłości i nie wyobrażamy sobie robienia czegoś innego.